piątek, 2 marca 2012

Zemsta jest rozkoszą bogów i lepiej niech już tak pozostanie


To powiedzenie o zemście, która jest rozkoszą nie dla ludzi, zawiera w sobie wiele prawdy. Mogła się o tym przekonać bohaterka powieści Sidneya Sheldona: "Niezawodny plan", Leslie Stewart. 

Całe swoje życie podporządkowała jednemu celowi: zemścić się na tym łotrze, który porzucił ją dwa dni przed ślubem, kiedy to zrezygnował z miłości na rzecz kariery. Kariery niebłahej, trzeba to przyznać, bo teść, załącznik do żony, znacznie ważniejszy niż ona sama, zrobił co mógł, żeby posadzić swego obiecującego zięcia w najważniejszym fotelu w państwie, ba, w świecie. Oczywiście, nie za darmo, teraz pan kongresmen pociąga za sznureczki ku radości swojej i swoich partnerów biznesowych i z wymierną korzyścią dla ich kont w bankach. Sielanka? Pewnie by tak było, tylko, że tam, za plecami pana prezydenta czyha porzucona narzeczona, podstępnie realizująca swój plan zemsty doskonałej. A że okoliczności i otoczenie obiektu knowań jej w tym nieświadomie pomagają, to tym lepiej. Albo gorzej. O tym przekonuje się Leslie dopiero wtedy, gdy spełnia się przepowiednia zapisana w gwiazdach: "Będzie pani jeszcze bardziej sławna niż teraz. Cały świat pozna pani imię". Taaak, czasami lepiej, żeby przepowiednie się nie sprawdzały. :-)


Sidney Sheldon: "Niezawodny plan". Prószyński i S-ka, Warszawa 1999, 298 s., tłum. Wiesława Schaitterowa.

Okładkę książki pobrałam ze strony wydawnictwa

4 komentarze:

 1. Myślałam, że podpowiesz mi, co czytać, a tu kolejna książka, którą znam :-))
  Tak, porzucona narzeczona, w dodatku, jak ma niezawodny plan, może być groźna!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O! Obiecuję poprawę! :-))
   Tak, porzucona narzeczona, zwłaszcza taka ambitna i pełna planów, związanych ze swoim niedoszłym małżeństwem, to furia... Lepiej uważać. :-)

   Usuń
  2. Wydaje mi się, że podobne książki czytamy, więc z przyjemnością zobaczę jakieś nowe tytuły :-)

   Usuń
  3. :-)
   Postaram się sprawić Ci niespodziankę następnym razem. :-)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...