wtorek, 20 marca 2012

Tęczowa wiosna 1

Wiosna! I moja prywatna metoda jej uczczenia, czyli tęczowa wiosna - trzy książki z tęczą w tytule. 

Pierwszą część akcji zrealizowałam pomyślnie, starałam się tak zaplanować swoje lektury, żeby właśnie pierwszego dnia wiosny skończyć pierwszą tęczową książkę: jest to "Tęcza Sześć". Tytuł tytułem, sama książka jednak bardzo wiosenna nie jest, nikt by chyba zresztą Toma Clancy'ego o wiosenne fabuły nie podejrzewał. :-)
W "Tęczy Sześć" mamy terroryzm i specjalny oddział antyterrorystyczny. Mamy ekologów, Przyjaciół Ziemi, którzy wymarzyli sobie planetę słabo zaludnioną i cudownie zieloną, z bogatą fauną i florą. No, ale co zrobić z tymi miliardami ludzi, którzy już zdążyli tu zamieszkać i teraz doprowadzają Ziemię "do zagłady" nadmiernie czerpiąc z jej bogactw i niszcząc atmosferę, zanieczyszczając środowisko, trzebiąc lasy...? Jest na to rada - Sziwa. Szybki i prosty sposób przetrzebienia ludności do wymaganej ilości, która będzie się cieszyć życiem, nie nadwerężając zasobów Ziemi. Projekt, który mógł się zrodzić tylko w umyśle szaleńca, a tu ten szaleniec zdołał zebrać wokół siebie ludzi i fundusze. Na szczęście jest też doskonale wyszkolona i przygotowana do akcji w każdych warunkach Tęcza Sześć.
Akcja książki jest tak poprowadzona, że nie ma miejsca na tajemnice i zagadki, równolegle wprowadzany jest doborowy oddział komandosów oraz grupa tych, którzy Ziemię i jej dobro stawiają ponad wszystkim innym, realizując swój plan w sposób nie do zrozumienia i akceptacji. I dobrze, że nie udaje im się wykonać stawianego sobie zadania. A antyterroryści? Jakie znaczenie dla ich działań może mieć całkiem niewinna fajka?

Tom Clancy: "Tęcza Sześć". Buchmann, Warszawa 2011, 720 s., tłum. Krzysztof Sokołowski i  Andrzej Zieliński 

Okładkę książki pobrałam ze strony Empiku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...